Ветровито и по-хладно, с превалявания
Увеличението на облачността през нощта в Източна България ще доведе до слаби превалявания на отделни места днес. Вятърът ще се ориентира от изток-североизток и с него ще започне да прониква по-студен въздух.
През деня облачността ще е променлива, като по-значителна ще е в Североизточна България, където на места слабо ще превали.
Повече слънчеви часове ще има в Западна България, но привечер и там ще се заоблачи и на места в крайните югозападни райони ще превали. Ще духа слаб източен вятър, в Източна България до умерен - там и дневните температури ще са доста по-ниски: от 11° до 16°, а в Западна - от 16° до 21°.
Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месец април, но през деня ще се повишава.
В планините облачността също ще е по-често значителна. По билата и върховете ще и има и мъгли. Ще духа умерен вятър, от северозапад. В следобедните часове и привечер на места ще превали. Максималната температура на височина 1200м. ще е 10-11°, на 2000м около 3°.
Над Черноморието облачността ще е по-често значителна, на места в северните райони със слаби превалявания. Вятърът ще се ориентира от изток-североизток и с него ще прониква по-студен въздух. Ще е умерен, по северния бряг временно и силен. Температурите ще се понижат и максималните ще са от 11° до 13°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала. Температурата на морската вода е 8°-10°.
В четвъртък облачността ще е по-значителна над западните райони, почти без валежи. Ще остане хладно и ветровито, но облаците ще се разкъсат.
В петък ще има разкъсана, предимно значителна, средна и висока облачност. Дневните температури ще се повишат и максималните ще са между 17° и 22°. В събота ще бъде облачно, вятърът от изток ще се усили. Ще превали дъжд, температурите в Северна България чувствително ще се понижат.
В понеделник слабо ще се затопли и валежите ще започнат да спират.
НИМХ




















